piątek, 18 stycznia 2013

Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania

Ilu z nas marzy o podróżach w najróżniejsze zakątki świata. Na pewno i niektórzy z Was chcieliby odwiedzić jakieś ciekawe miejsce, objechać dookoła Europę, przeżyć przygodę ale... najczęściej pojawia się sprawa pieniędzy. W świadomości mamy zakodowane, że podróże sporo kosztują i pozostają przez to w sferze marzeń. A jednak nie jest to prawda. Doskonale udowadnia nam to Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania Patryka Świątka i Bartka Szaro.

Parę słów o autorach. Obaj panowie to młodzi miłośnicy podróży, którzy za niewielkie pieniądze objeździli już kawał świata. Zaczęli tuż po maturze i tak trwa to po dziś dzień. Od autostopu przez inne środku transportu, podróżują na własną rękę. Założyli bloga, na którym dzielą się wskazówkami i przeróżnymi informacjami o odwiedzanych krajach. Blog odniósł olbrzymi sukces i otrzymał nawet główną nagrodę Blog Roku 2011 (strona znajduje się dziś pod adresem www.paragonzpodrozy.pl).

Po sukcesie strony nadszedł czas na wydanie książki. Tak powstał właśnie Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania, opierający się na tym samym pomyśle. Książka podzielona jest na dwie części - poradnik oraz tzw. paragony. Pierwsza część bogata jest w cenne rady autorów. Dowiemy się z nich jak się przygotować do podróży, czym podróżować i jak oszczędzić wielkie pieniądze na całym wyjeździe. Druga część to krótkie opisy podróży różnych osób, wraz z ich wskazówkami dotyczącymi wyjazdu. Są to bardzo praktyczne informacje, np. jak należy się zachować w danym kraju, jaki nocleg najbardziej się w nim opłaca i inne. I tak dowiemy się, że do Gruzji wybrać się można nawet i bez jedzenia, gdyż zostaniemy tam nakarmieni i przenocowani przez mieszkańców, a w Turcji na autostop będziemy czekać najwyżej 20 sekund.

Paragon z podróży to książka motywująca do działania. Jeśli dotychczas wątpiliście w to, czy uda Wam się wyruszyć na podróżniczą przygodę, ten poradnik pokaże Wam, że nie jest to wcale nic trudnego. Wystarczy tylko powiedzieć sobie: jadę, a reszta sama się ułoży. Ponadto teraz dzięki paragonom z podróży można skorzystać z wiedzy autorów, posłuchać użytecznych rad i ruszyć w drogę. Taka podróż może kosztować nas nawet paręnaście złotych, a wspomnienia zachowamy do końca życia.

Ocena: dobra

10 komentarzy:

 1. O, dobra książka, zwłaszcza dla kogoś, kto cały czas gdzieś tam się obawia o przebieg podróży, o koszta, o miejsce, o ludzi... czyli coś dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki o podróżach, więc jak będzie okazja to bardzo chętnie sięgnę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Podróże? Oj, chciałabym. ;) A jeżeli zacznę, na pewno zaopatrzyłabym się w taką książkę. Mogłaby być przydatna.;]

  OdpowiedzUsuń
 4. O, coś dla mnie. Marzą mi się dalekie podróże, bez wizji bankructwa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Must have po prostu!
  Kilka wskazówek dotyczących oszczędzania zawsze się przyda, tym bardziej jeśli dotyczą one podróżowania. Jest to dla mnie niezwykle ważny element życia, na którym chętnie przyoszczędzę

  OdpowiedzUsuń
 6. Marze o podróżach, ale ostatnio podróżuję tylko na trasie dom-praca, mimo to z czystej ciekowości przejrzałabym tę publikację.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiedziałam, że taka książka istnieje. Super!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze zanim wydano książkę czytałam ich stronę i byłam pod wrażeniem, dlatego baardzo chciałabym przeczytać ten poradnik i może wprowadzić w życie kilka podróżniczych wskazówek.

  OdpowiedzUsuń
 9. O to coś dla mnie zdecydowanie :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo zależy mi na Waszych komentarzach. Jeśli już tu trafiłeś/aś, pozostaw proszę po sobie choć słówko :)