środa, 12 września 2012

Aktualności - wrzesień 2012

Witajcie!

Nie było mnie przez parę dni, a to z powodu mojej wycieczki do Dublina. Przepraszam za tę krótką nieobecność - już wkrótce pojawi się kolejna recenzja!

Z wyjazdu jestem niezmiernie zadowolony, tym bardziej, że zakupiłem w stolicy Irlandii książkę, którą bardzo chciałem przeczytać. Jest to powieść Michelle Paver p.t. Dark Matter. Michelle Paver jest angielską autorką znaną z Kronik Pradawnego Mroku (wydanych w Polsce przez wydawnictwo WAB, recenzję serii niedługo umieszczę na stronie). Niestety Dark Matter nie ukazało się w Polsce, dlatego bardzo cieszę się, że będę mógł poznać tę historię.


Książkę tę zdobyłem w fantastycznej księgarni Chapters Bookstore, gdzie za niską cenę można zakupić mnóstwo powieści z drugiej ręki, ale wyglądających jak nowe. Od razu pomyślałem o tym, że warto by taką księgarnię stworzyć w Polsce. A może znacie jakieś podobne inicjatywy w naszym kraju?
Dopiero po wyjściu z księgarni zdałem sobie sprawę, jak wiele tytułów nigdy nie zostanie przetłumaczonych na nasz ojczysty język. Zapewne omija nas wiele interesujących historii!

Czekam na Wasze komentarze! W następnej recenzji na blogu ocenię kolejną postapokaliptyczną powieść... Lubicie ten gatunek? Może znacie coś godnego polecenia?

Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Niestety w Polsce raczej taka inicjatywa nie szybko się spełni, ale na zachodzie Europy jest lepiej, jeśli idzie o książki, a najlepiej na Wyspach z tego względu, iż książki nie muszą być tłumaczone, gdzie większość wydawanych jest oryginalnie w języku angielskim :)

  Czekam na Twoją recenzję :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobra inicjatywa. Też ubolewam nad tym, że w Polsce nie zostaje wydanych wiele ciekawych książek, a coraz częściej natykamy się na chłam. Taka akcja mogłaby być i u nas. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawaj otwieramy takie coś w Polsce ;D Świetna sprawa, bo ja sama lubię książki używane, jakoś mają dla mnie dusze :)
  A książki postapokaliptyczne uwielbiam, ostatnio zrobił się na nie szum za sprawą Igrzysk Śmierci itp.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że odpuścisz sobie pozycję, którą zrecenzowałam. Sądzę, że jest to lektura obowiązkowa dla każdego. W tym celu zaproponowałam zakonnicy, aby przeprowadziła lekcję, w której będzie czytane kilka historii z tej książki. ;)
  Ale rozumiem, że różne są gusta, także nie zmuszam. :)
  Serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo zależy mi na Waszych komentarzach. Jeśli już tu trafiłeś/aś, pozostaw proszę po sobie choć słówko :)